
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.9 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 1 % |
| Operating Supply Current | 800 µA |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$8.03674
Ext.Price$8.03674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.03674 | $8.03674 |
| 10 | $7.83293 | $78.32930 |
| 25 | $7.76837 | $194.20925 |
| 50 | $7.70435 | $385.21750 |
| 100 | $7.64088 | $764.08800 |
